Posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości na Wydziale Zarządzania

12 czerwca na Wydziale Zarządzania UŁ odbędzie się Posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości (KSR). Jest to organ centralnej administracji państwowej - spotyka się zwykle raz w miesiącu na posiedzeniach, na których realizuje swe cele statutowe, zwykle dotyczące tworzenia krajowych standardów rachunkowości, zorientowanych głównie na rachunkowość finansową i sprawozdawczość finansową. Możliwość zorganizowania posiedzenia poza Warszawą, miejscem zwykłych posiedzeń Komitetu, jest wyróżnieniem dla Wydziału Zarządzania. W dotychczasowym 15-letnim okresie działania Komitetu (ok. 180 posiedzeń), posiedzenia wyjazdowe były zorganizowane tylko dwa razy: na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i na Wydziale Zarządzania UŁ, w 2014 r.

Członkami Komitetu są specjaliści w dziedzinie rachunkowości, reprezentujący organy biorące udział w procesie stanowienia regulacji w zakresie rachunkowości (Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Skarbu Państwa, Narodowy Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego) oraz największe organizacje zawodowe rachunkowości (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i Krajowa Izba Biegłych Rewidentów). W spotkaniu weźmie udział 18 Członków Komitetu Standardów Rachunkowości, powołanych przez Ministra Finansów oraz Sekretarz Komitetu. Jednym z członków KSR, pracującym na Wydziale Zarządzania, jest dr hab. Radosław Ignatowski, prof. UŁ z Katedry Rachunkowości.

Współorganizatorem posiedzenia jest Ministerstwo Finansów.