Pracownicy UŁ wśród stypendystów MNiSW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia młodym wybitnym naukowcom.

W gronie laureatów, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej, znalazło się sześciu naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego:- dr hab. Piotr Andrzej Chomczyński - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego- dr Marcin Paweł Jasiński - Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego- dr Andrzej Krzysztof Kompa - Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego- dr Małgorzata Kurzynoga - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego- dr Monika Mularska-Kucharek - Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego- dr Karol Żakowski - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu ŁódzkiegoGratulujemy.W konkursie na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 814 wniosków. W X edycji konkursu stypendium otrzyma 255 wybitnych młodych naukowców. Laureaci będą otrzymywali miesięczne stypendia przez okres do 3 lat.