Prof. Monika Marcinkowska ponownie w EBA BSG

Profesor Monika Marcinkowska - dyrektor Instytutu Finansów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ - została po raz trzeci wybrana do grupy doradczej przy Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego - EBA BSG.

 

Profesor Monika Marcinkowska jest cenionym ekspertem w obszarze finansów i często reprezentuje Uniwersytet Łódzki przy okazji ważnych dyskusji na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej oraz przyszłości gospodarki. Tak było między innymi w 2019 roku, gdy wzięła udział w panelu Czy roboty zastąpią finansistów? na Europejskim Forum Nowych Idei oraz wcześniej, podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi, gdy dyskutowała o przyszłości Fintech.

- Bardzo cieszę się, że będę mogła nadal wspierać Europejski Urząd Nadzoru Bankowego swym głosem doradczym. Jestem dumna, że mogę się w ten sposób przyczyniać do bezpieczniejszego, stabilniejszego i bardziej przyjaznego dla klientów funkcjonowania europejskich banków. W tej kadencji chciałabym zwrócić szczególną uwagę na problem zrównoważonych finansów, uważam bowiem, że sektor bankowy musi wspierać - poza ekonomicznymi - także cele ekologiczne i społeczne - mówi prof. M. Marcinkowska.

EBA BSG składa się z 30 członków mianowanych przez Radę Organów Nadzoru EBA, zgodnie z otwartą i przejrzystą procedurą selekcji oraz z uwzględnieniem równowagi geograficznej i płci. Członkowie BSG reprezentują w wyważonych proporcjach instytucje finansowe działające w Unii Europejskiej, przedstawicieli ich pracowników, konsumentów, użytkowników usług bankowych, przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw oraz niezależnych czołowych przedstawicieli świata nauki. W dziesięcioletniej historii EBA, prof. M. Marcinkowska jest pierwszą i jedyną osobą reprezentującą Polskę w BSG.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Prof. M. Marcinkowska

Redakcja: Centrum Promocji UŁ