24 listopada, 2016 r.

Profesor Tadeusz Wibig finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016

Profesor Tadeusz Wibig finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016

Profesor Tadeusz Wibig z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ jest jednym z trzech finalistów konkursu w kategorii „Naukowcy”.
Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Cykl szalonych historii o Hieronimie, który wprowadza czytelników w zadziwiający świat matematyki, organizacja łódzkiego konkursu "Fizyka da się lubić", czy włączanie licealistów i gimnazjalistów w projekty naukowe i świat akademickiej nauki - to popularyzacja nauki w wykonaniu Profesora Tadeusza Wibiga.

W tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów – 115 w kilku kategoriach. W pierwszym etapie głosowania wyłoniono finałową 15. W drugim etapie Kapituła zdecyduje, którzy finaliści otrzymają tytuł Popularyzatora Nauki i statuetkę tegorocznej edycji Popularyzatora Nauki podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Poprzednia wiadomość UŁ nagrodzony w konkursie EduInspiracje 2016
Następna wiadomość Finał 3MT - konkursu na prezentacje doktorantów