Projekt Wiedza: Aloha! Witajcie na Hawajach

Zapraszamy do Manufaktury na kolejny wykład z cyklu Projekt Wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku pt.: Aloha! Witajcie na Hawajach, który wygłosi dr Elżbieta Papińska.

Piękno wysp wulkanicznych i niebezpieczeństwa jakie stwarzają czynne wulkany możecie poznać na przykładzie Hawajów. To archipelag wysp położonych na Oceanie Spokojnym, który powstał dzięki plamom gorąca występującym na naszej Ziemi. Zapraszamy w wirtualną podróż po niezwykłych krajobrazach! Dowiecie się więcej o procesach wulkanicznych i o tym, jak powstają wyspy wulkaniczne.

Dr Elżbieta Papińska

Geograf i podróżnik, pracownik Katedry Geografii Fizycznej Uniwersytetu Łódzkiego. Organizatorka wypraw i warsztatów geograficznych m.in. do Argentyny, Brazylii, Chile, Urugwaju, Chin, Tybetu, Islandii, USA (Alaska, Hawaje), RPA, Lesotho, Swazilandu, Namibii, Botswany, Zimbabwe, Kolumbii, Ekwadoru, Wysp Galapagos, Wietnamu, Laosu, Kambodży i Nowej Zelandii. Autorka 16 indywidualnych wystaw fotograficznych. Jest członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej oraz wiceprzewodniczącą Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Popularyzator nauki - wielokrotny wykładowca na Wielkiej Lekcji Geografii, Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, a także na Explorers Festiwalu.