Psia Kość – edukujemy!

Uniwersytet Łódzki, jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, wspiera czworonogi od wielu lat poprzez akcję "Psia Kość", która polega na zbiórce karmy i darów dla schroniska w Łodzi. 8 czerwca w ramach edukacyjnego oblicza Psiej Kości na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej porozmawiamy o - sytuacji zwierząt w schroniskach, adopcji i wpływu psów na redukcję stresu u ludzi. Nie bez powodu spotykamy się przed wakacjami - to właśnie w tym okresie zwierzaki są często porzucane.

W harmonogramie:

- Schronisko dla zwierząt w Łodzi - opowiedzą nam o mądrych adopcjach i jak sobie radzić ze zwierzakiem w kryzysowej sytuacji.

- "Załoga Bulldoga" - przedstawią temat adopcji ze swojej perspektywy. Dlaczego "moda" na buldogi jest tak niekorzystna?

- Fundacja KOCIA MAMA - jak pomagać? - O wolontariacie i jego różnych formach.

- Katarzyna Szcześniewicz z Wydziału Nauk o Wychowaniu (psychologia) - Jak pies wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie?- ogólne fakty wynikające z badań. Dogoterapia - skąd się wzięła w Polsce, jakie są jej rodzaje, w jakich sytuacjach jest stosowana

Będzie również przestrzeń na dyskusję i pytania - rozmowę poprowadzą członkowie Radioznawczego Koła Naukowego UŁ . Zapraszamy w godz. 11-13.00.

Wydarzenie wspierają miłośnicy zwierząt: studenci z Dziennikarskiego Koła Naukowego oraz team MOSQI.TO.

Uniwersytet społecznie odpowiedzialny

Akcja ma na celu edukowanie i uświadamianie w temacie adopcji bezdomnych zwierząt, jak i odczarowanie mitów na temat adopcji, przedstawieniu różnych form pomocy. Wiosenna edycja jest rozszerzeniem akcji Psia Kość, którą prowadzimy od wielu lat - za nami 8 edycji.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich miłośników zwierząt - także tych którzy zastanawiają się nad adopcją zwierzaków.

Zapraszamy do udziału!