Rada Rozwoju Młodych Naukowców na UŁ

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska powołała Radę Rozwoju Młodych Naukowców. Rada ma dbać o warunki, w jakich badacze rozpoczynają swoje kariery naukowe i pomagać im w prowadzeniu badań.

 

Dr Zofia Brzozowska mówi, jak wyobraża sobie swoją rolę w Radzie:

- Przede wszystkim widzę ją jako czuwanie nad ścieżką naukową młodych badaczy (doktorantów), opracowanie pewnych strategii zatrzymywania na UŁ najzdolniejszych z nich, tj. minimalizowania sytuacji, w której młody badacz broni doktorat, ma świetny dorobek naukowy, ale musi odejść z UŁ. Druga rzecz to włączanie młodych w aktywność grantową. Budowanie ścieżki rozwoju już na studiach magisterskich i oczywiście dalej w szkołach doktorskich poprzez szkolenia z przygotowywania wniosków grantowych, motywowanie młodych do aplikowania w programach do nich adresowanych (NCN PRELUDIUM, ETIUDA), ale także - zachęcanie profesorów do włączania młodych badaczy do większych zespołów projektowych.

Rada Rozwoju Młodych Naukowców na okres kadencji władz Uniwersytetu Łódzkiego 2020-2024:

1. dr Zofia Brzozowska - Wydział Filologiczny UŁ;

2. dr Aleksandra Gawlik - Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ;

3. dr Michał Gorzkiewicz - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ;

4. dr Artur Modliński - Wydział Zarządzania UŁ;

5. dr Łukasz Półtorak - Wydział Chemii UŁ;

6. dr Paweł Stępień - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ;

7. dr Paulina Szymańska - Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ;

8. dr Aneta Tyc - Wydział Prawa i Administracji UŁ;

9. dr Jakub Zasina - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ;

10. dr Tomasz Zawadzki - Wydział Matematyki i Informatyki UŁ;

11. mgr Marcel Bartczak - Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ;

12. mgr Małgorzata Frydrych - Wydział Nauk Geograficznych UŁ.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ