Rekrutacja na UŁ rozpoczęta!

8 maja rozpoczynamy rekrutację na Uniwersytecie Łódzkim. Na początku będzie można aplikować na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie.

Żeby zapisać się na dany kierunek trzeba najpierw odwiedzić stronę www.rekrutacja.uni.lodz.pl. Na stronie znajduje się również zakładka z opisem kierunków. Pierwszy etap, elektroniczna rejestracja połączona z opłatą edukacyjną, zakończy się 8 lipca w przypadku studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, a 15 lipca w przypadku studiów drugiego stopnia.

Każda osoba (kandydat), posiadająca obywatelstwo polskie, chcąca studiować na Uniwersytecie Łódzkim musi skorzystać z systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK): www.rekrutacja.uni.lodz.pl. Na stronie tej znajdują się także wszystkie niezbędne informacje o oferowanych kierunkach studiów oraz pomoc, prowadząca po etapach rekrutacji.

Pierwszy etap, to rejestracja, założenie indywidualnego konta. Tu należy wprowadzić swoje dane osobowe, wyniki matury (gdy już będą ogłoszone), wybrać kierunek lub kierunki studiów oraz przypisać wniesioną opłatę do konkretnego kierunku/ów. Na to wszystko jest czas do 8 lipca w przypadku studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, a 15 lipca w przypadku studiów drugiego stopnia.

47385611061_9cefe4688d_k

Następne etapy to publikacja list osób zakwalifikowanych, składanie dokumentów, ewentualne rozmowy kwalifikacyjne (w przypadku niektórych kierunków studiów) oraz publikacja list osób przyjętych. W przypadku studiów stacjonarnych cały proces potrwa do końca lipca (do 2 sierpnia, studia drugiego stopnia).