Rektor UŁ na Dniach Otwartych Łodzi Akademickiej

Rektor UŁ prof. Antoni Różalski uczestniczył w Dniach Otwartych Łodzi Akademickiej. To jedno z większych i istotniejszych przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu "Łódź Akademicka", integrujące łódzkie środowiska szkolne i uniwersyteckie, tworzące przestrzeń ku spotkaniu wokół rozmów o zawodowej przyszłości młodych, którzy właśnie stoją przed niełatwym wyborem swojej dalszej edukacyjnej drogi.

Podczas Dni Otwartych licealiści z regionu łódzkiego mieli szansę zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną, by w pełni świadomie wybrać Łódź jako miasto sprzyjające przyszłym odkryciom - zarówno naukowym, akademickim, jak i tym codziennym, związanym z poznawaniem siebie i świata.

- Nasza Łódź zmienia się, również dzięki inwestycjom, jakie w ostatnich latach poczyniły łódzkie uczelnie, w tym Uniwersytet Łódzki. Powstały wspaniałe obiekty dzięki funduszom z różnych źródeł, udało nam się zmodernizować bazę dydaktyczną. Możemy zapewnić, że studenci będą kształceni w nowoczesnych salach wykładowych, laboratoriach. Każdy z wydziałów zapewnia opiekę studentom - głównie przez organizację dziekanatów, mamy też coś, co nas wyróżnia - Centrum Obsługi Studenta na Lumumbowie, gdzie większość spraw stypendialnych, socjalnych można tam rozwiązać - mówił prof. A. Różalski Rektor UŁ.

I dodał:

- Na Lumumbowie otworzyliśmy ostatnio Akademickie Centrum Wsparcia, które ma służyć studentom, którzy będą potrzebowali wsparcia i pomocy. Mamy również Centrum Sportu. Hala sportowa, basen są do Państwa dyspozycji.

Tegoroczne Dni Otwarte Łodzi Akademickiej odwiedziło ponad 500 licealistów z 6 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Sieradza, Łęczycy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Zostali przywitani przez władze Miasta Łodzi oraz rektorów łódzkich uczelni.

Po części oficjalnej młodzież udała się do Art_Inkubatora w Łodzi, gdzie podczas festiwalu "Dysonanse", który UŁ objął patronatem, zapoznali się z możliwościami rozwoju, z osiągnięciami uczelni, przedsiębiorców. Mieli również okazję zrobić sobie zdjęcie do CV, czy porozmawiać z doradcami kariery.

W organizację wydarzenia zaangażowane były - Miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe lokalne uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/