Ruszyła międzynarodowa Szkoła Letnia UŁ

Blisko 80 studentów i wykładowców z trzech kontynentów: Ameryki Południowej, Azji i Europy bierze udział w rozpoczętej 3 lipca, trzynastej edycji Szkoły Letniej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Tegoroczne międzynarodowe spotkanie na Uniwersytecie Łódzkim poświęcone jest rozwojowi regionów, innowacjom i zdrowym miastom. Inauguracja odbyła się w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Tegoroczni uczestnicy Szkoły Letniej przybyli do Łodzi z Brazylii, Ekwadoru, Meksyku, Chin i Japonii oraz Rosji, Ukrainy, Włoch, Turcji i Hiszpanii. Trzynasta edycja międzynarodowego spotkania studentów i naukowców dotyczyć będzie rozwoju regionów.

- Szkoła Letnia na Uniwersytecie Łódzkim to jedyna taka współpraca z uczelniami Ameryki Południowej. Dla naszego miasta i regionu to niezwykła okazja, aby studenci, którzy nas odwiedzą, stali się potem ambasadorami Łodzi na świecie - powiedział profesor Ryszard Piasecki współorganizator Szkoły Letniej i były ambasador RP w Chile.

Zajęcia Szkoły Letniej 2017 będą prowadzone do 16 lipca. Jej uczestnicy przebywać będą nie tylko na Uniwersytecie Łódzkim i w samej Łodzi. Tradycyjnie już zaplanowano wycieczki m. in. do Krakowa i Oświęcimia.

- Studenci, którzy przyjeżdżają do nas w ramach Szkoły Letniej poznają Łódź, region oraz Polskę. Zależy nam, aby nasze miasto i nasza uczelnia postrzegane były jako miejsca tolerancyjne, różnorodne. Takie właśnie wartości ma promować inicjatywa wymian studenckich - powiedział dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, prof. Rafał Matera.

W zorganizowanych do tej pory Szkołach Letnich wzięło udział ok. 600 cudzoziemców. Koszty tego przedsięwzięcia pokrywa głównie Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ. Szkoły Letnie odbywają się w lipcu w Łodzi, a w styczniu w Ameryce Południowej - w Sao Paulo (Brazylia), Quito (Ekwador) i Toluce (Meksyk). W Szkołach Letnich w Ameryce Południowej wzięło udział już ponad 400 studentów UŁ.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji Szkoły Letniej 2017.

Redakcja: Centrum Promocji