SAGE - nowa baza w e-zasobach UŁ

Dostęp do ponad 1 100 recenzowanych czasopism z zakresu nauk humanistycznych, socjologii, psychologii, nauk ścisłych, polityki, ekonomii i biznesu. BUŁ zakupiła dostęp do bazy czasopism elektronicznych SAGE w kolekcji Premier. Baza jest dostępna do 31 grudnia 2021 r. z sieci wewnętrznej Uniwersytetu Łódzkiego, jak również poprzez serwer proxy.

Uniwersytet Łódzki jest jedną z czterech uczelni o profilu klasycznym w Polsce, która będzie posiadać dostęp do bazy.

Z 649 tytułów w rankingu JCR, SAGE odnotowuje stały wzrost w raportach, osiągając 18% wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat. 199 tytułów jest obecnie umieszczanych w pierwszych 30% w rankingu JCR, a 56 % czasopism SAGE znajduje się w pierwszej połowie w swojej kategorii. 434 tytuły indeksowane są w Social Sciences Citation Index, z czego 61% czasopism otrzymało zwiększony IF w tym roku. Wiele tytułów bazy znajduje się w wykazie czasopism wysoko punktowanych przez MNiSW.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: BUŁ