15 listopada, 2017 r.

Salon ciekawej książki

Salon ciekawej książki

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na Salon Ciekawej Książki - największe wydarzenie czytelnicze w Łodzi. W sobotę 25 listopada o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dotyczące książki „Marcin Luter: Prorok i buntownik” autorstwa Lyndal Roper, a 26 listopada będzie można porozmawiać z Moniką Mularską-Kucharek oraz Moniką Kamieńską o książce „Jesień życia? Wiosna możliwości!”.


„Marcin Luter: Prorok i buntownik” to bogato udokumentowana biografia ojca reformacji. Autorka przedstawia w niej niejednoznaczną postać Marcina Lutra. W spotkaniu wezmą udział: ks. Michał Makula, ks. prof. Andrzej Perzyński, prof. Jarosław Płuciennik oraz tłumacz książki – dr Maciej Potz.


Marcin Luter był początkowo niemieckim mnichem i teologiem. Jego idee zmieniły nie tylko historię Kościoła, ale poważnie wpłynęły na dzieje Europy. Zapoczątkowana przez niego reformacja podzieliła chrześcijan na wrogie obozy, które zwalczały się zarówno słowem, jak i mieczem.


26 listopada zapraszamy na spotkanie z Moniką Mularską-Kucharek oraz Moniką Kamieńską, które są autorkami książek na temat późnej dorosłości, m.in. „Jesień życia? Wiosna możliwości!”. Publikacja jest praktycznym przewodnikiem dla seniorów, ich rodzin i opiekunów.


Więcej informacji: http://www.targi.lodz.pl/targi/318-vii-salon-cieka...

Poprzednia wiadomość UŁ zaczyna współpracę z Mongolią
Następna wiadomość Aplikuj o Stypendium Santander Universidades