Seminarium Wydziałowe Bozon Higgsa i Fermiony w eksperymencie ATLAS

Dziekan Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ serdecznie zaprasza pracowników, studentów oraz wszystkich sympatyków na Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się 6 listopada br. o godz. 10:15 w Małej Auli. Prelegentem będzie dr Paweł Malecki, który wygłosi wykład pt. "Bozon Higgsa i Fermiony w eksperymencie ATLAS?"

Dziekan Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ serdecznie zaprasza pracowników, studentów oraz wszystkich sympatyków na Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się 6 listopada br. o godz. 10:15 w Małej Auli (ul. Pomorska 149/153). Prelegentem będzie dr Paweł Malecki z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, który wygłosi wykład pt. "Bozon Higgsa i Fermiony w eksperymencie ATLAS?"

Podczas spotkania poznamy zarys mechanizmu Higgsa w Modelu Standardowym (MS) wraz z krótkim przypomnieniem jego struktury. Omówione zostaną mechanizmy powstawania bozonu Higgsa w zderzeniach proton - proton oraz jego rozpady ze szczególnym naciskiem na kanały fermionowe. Przypomniane będą wyniki stanowiące o odkryciu bozonu Higgsa w 2012 roku, a następnie zostaną zaprezentowane wybrane analizy dotyczące rozpadów bozonu Higgsa na ciężkie fermiony. Ostatnia część prezentacji zawiera opis poszukiwań możliwych ciężkich bozonów Higgsa spoza Modelu Standardowego.