Sesja letnia bez tajemnic – live na FB

W ubiegły czwartek Prorektor UŁ ds. kształcenia prof. Sławomir Cieślak udzielił na żywo odpowiedzi na pytania zadawane przez studentów i doktorantów. Transmisja odbyła się na profilu facebookowym UŁ. Live spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej. Odpowiedzi dotyczyły sposobu organizacji sesji letniej oraz egzaminów i obron online. Rektor podziękował również członkom społeczności akademickiej, dzięki którym, mimo trudnego okresu, Uczelnia działa sprawnie.

Transmisja dostępna jest na profilu Facebook UŁ [kliknij]

Władze UŁ wprowadziły szereg rozwiązań, dzięki którym zaliczenia i egzaminy będą mogły być odbywać się w sposób bezpieczny. Prorektor Sławomir Cieślak przybliżył je w najważniejszych punktach:

· sesja letnia odbędzie się w terminie 24.08-24.09; w tym czasie będzie otwarty dostęp do budynków UŁ; sesja będzie miała charakter stacjonarny;

· egzaminy i zaliczenia mogą odbywać się, podobnie jak zajęcia zdalne, w trybie online do końca czerwca;

· jeżeli student nie wyrazi chęci przystąpienia do egzaminu zdalnego, nie traci pierwszego terminu; gdy przystąpi do egzaminu z negatywnym skutkiem, ma prawo do egzaminu w drugim terminie;

· realizacja wszystkich zaliczeń i egzaminów online zwalnia studentów z udziału w sesji na przełomie sierpnia i września;

· zdalne egzaminy dyplomowe (z semestru zimowego) będą odbywały się od 18 maja 2020 r.;

· zdalne egzaminy dyplomowe (z semestru letniego) będą odbywały się od 15 czerwca 2020 r.;

· student składa pracę dyplomową oraz wszystkie niezbędne dokumenty w formie elektronicznej;

· jeżeli student nie będzie miał wymaganego sprzętu albo sprawnego połączenia sieciowego, dziekan macierzystego wydziału zapewni mu wolną salę i sprzęt niezbędny do odbycia egzaminu dyplomowego;

· terminy rekrutacji na II stopień studiów będą wyznaczane także w październiku, jeżeli nie wyczerpano limitu przyjęć;

· zgodnie z Zarządzeniem nr 119 Rektora UŁ studenci ostatnich lat od 10 czerwca 2020 r. będą mogli realizować badania laboratoryjne niezbędne do ukończenia prac dyplomowych;

· studenci, realizujący badania laboratoryjne niezbędne do ukończenia prac dyplomowych, będą mogli uzyskać zakwaterowanie w akademikach; listy takich studentów przygotują dziekanaty na podstawie informacji przekazanych przez promotorów prac dyplomowych; studenci ubiegający się o zakwaterowanie na powyższych warunkach muszą dostarczyć mailowo podpisane oświadczenie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w domach studenckich;

Na pytania, na które Pan Rektor nie zdążył odpowiedzieć podczas konferencji, odpowiedzi umieszczono w komentarzach pod filmem [kliknij]. Na bieżąco również uzupełniono zakładkę [kliknij] z najczęściej zadawanymi pytaniami na stronie covid.19.uni.lodz.pl.

Kończąc transmisję, Rektor złożył wszystkim studentom życzenia udanej sesji oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości społeczność UŁ będzie mogła się znów spotkać i świętować:

- Nie sposób nie wspomnieć o Juwenaliach. Gdyby nie ten trudny czas, bylibyśmy w trakcie przygotowań i świętowania - Lumumbowo byłoby młodym, bijącym sercem Łodzi. Mam głęboką nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się, może ze zdwojoną siłą, pokazać to młode, bijące serce Lumumbowa.

Pytania dotyczące sesji oraz organizacji Uczelni można nadsyłać na adres promocja@uni.lodz.pl, zadawać w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) UŁ. Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie covid19.uni.lodz.pl [kliknij].

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/