27 marca, 2019 r.

Skrzynka „Domni-Bezdomni” po raz drugi dla potrzebujących łodzian

Skrzynka „Domni-Bezdomni” po raz drugi dla potrzebujących łodzian

Centrum Innowacji Społecznych UŁ, w ramach projektu Skrzynka „Domni-Bezdomni”, już po raz drugi organizuje na UŁ zbiórkę rzeczy spełniających indywidualne potrzeby osób bezdomnych. Akcja będzie prowadzona przez cały kwiecień 2019 r.

Jak pomagać?


Stanowisko Skrzynki „Domni-Bezdomni” stanowić będą zamieszczone na sztalugach plakaty informujące o akcji oraz dwa pudła przeznaczone na zbiórkę, która obejmuje:

1) potrzeby wspólne, najczęściej wymieniane przez osoby bezdomne, a wśród nich: żywność długoterminowa (kasza, ryż, konserwy, makarony, mąka, cukier, kawa, herbata, itp.) słodycze dla dzieci środki higieniczne i kosmetyczne (szampony, żele pod prysznic, kremy, mydła, antyperspiranty, dezodoranty, proszki do prania, ręczniki); przybory papiernicze dla dzieci bilety MPK voucher do jakiegoś miejsca (kino, salon kosmetyczny, figloraj) – choć nie stanowi tzw. „pierwszej potrzeby”, może zdecydowanie poprawić jakość życia.

oraz

2) potrzeby indywidualne osób bezdomnych, dostępne na plakacie przy stanowiskach oraz na naszym profilu FB (prosimy napisać imię uczestnika, którego potrzeba jest realizowana): https://www.facebook.com/skrzynka.domnibezdomni/?ti=as


Zbiórkę koordynować będą wolontariusze Skrzynki, którzy zapraszają do kontaktu za pośrednictwem:
- maila (skrzynka.domnibezdomni@gmail.com)
- portalu facebook (nasz funpage: Skrzynka Domni-Bezdomni)
- telefonu: kontakt z koordynatorem projektu, Aleksandrą Wróbel (667 246 868).


Pozostajemy do pełnej dyspozycji osób włączających się w akcję i chętnie udzielimy wszelkich informacji.


Gdzie pomagać?


Stanowiska z pudłami na dary oraz sztalugi informacyjne znajdować się będą:

w Przedszkolu UŁ (ul. Strajku Łódzkich Studentów 1981 r. 13),
Bibliotece UŁ (ul. Matejki 32/38)

oraz na Wydziałach:

Filozoficzno-Historycznym (ul. Lindleya 3/5),
Nauk o Wychowaniu (ul. Pomorska 46/48, ul. Smugowa 10/12), Ekonomiczno-Socjologicznym (ul. POW 3/5),
Prawa i Administracji (ul. Kopcińskiego 8/12),
Zarządzania (ul. Matejki 22/26),
Biologii i Ochrony Środowiska (ul. Banacha 12/16),
Filologicznym (ul. Pomorska 171/173),
Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych (ul. Składowa 43).Skrzynka z pomocą


Skrzynka „Domni – Bezdomni” to projekt realizowany w ramach Centrum Innowacji Społecznych UŁ. Ma na celu ułatwianie ludziom „bez domu” wychodzenia z bezdomności, a także pomoc w realizacji podstawowych potrzeb na drodze do życiowej stabilizacji. Skrzynka stanowi pewnego rodzaju „łącznik” pomiędzy tymi, którzy pozostają w trudnej sytuacji życiowej „bez domu” a tymi, którzy chcą pomóc, wrażliwymi na drugiego człowieka „domnymi”.Skrzynka mieści się na Placu Barlickiego. Składa się z 12 skrytek. Na każdej z nich zamieszczone są krótkie historie życia oraz opisy potrzeb konkretnych uczestników projektu, posiadających klucz do własnej skrytki. Dzięki temu pomagający za pośrednictwem Skrzynki „Domni – Bezdomni” ma pewność, że przekazywane wsparcie trafia bezpośrednio do bezdomnego oraz odpowiada jego realnemu zapotrzebowaniu.Zakładając, że ludzie chcą pomagać drugiemu, tylko nieraz nie mają pomysłu na to, jak się do tego zabrać, Skrzynka staje się swoistą pomocą w niesieniu pomocy. Z każdym uczestnikiem pracuje wolontariusz.Skrzynka stanowi pretekst do rozpoczęcia współpracy, spełnia potrzeby materialne, otwierając drogę dla dalszych działań w tych przestrzeniach, które wydają się znaczące dla wychodzenia z bezdomności konkretnego Uczestnika (poszukiwanie pracy, mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne, wyrobienie dowodu, podjęcie terapii, próba nawiązania kontaktu z rodziną, zadbanie o dokumenty, wypełnianie formalności urzędowych i wiele innych).
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

tekst źródłowy: Centrum Innowacji Społecznych UŁ

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość O najnowszych trendach w logistyce na UŁ
Następna wiadomość Dni Geografa 2019 - stulecie województwa łódzkiego