11 kwietnia, 2020 r.

Śniadania wielkanocne dla Lumumbowa!

Śniadania wielkanocne dla Lumumbowa!

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Uniwersytet Łódzki dostarczy blisko 1000 śniadań dla studentów i pracowników z Osiedla Lumumby. Tradycyjne zestawy wielkanocne zostaną wręczone w niedzielny poranek.


Śniadania Wielkanocne będą dostarczane wszystkim studentom mieszkającym w naszych akademikach i pracownikom recepcji, którzy w Wielkanoc będą pracować.


W niedzielę wielkanocną, w godzinach porannych, wszyscy dostaną zestaw: kiełbasa biała, jajka, sałatka warzywna, chleb oraz kawałek ciasta własnego wypieku. Posiłki będzie przygotowywać zespół stołówki osiedla akademickiego.
Oczywiście wszystkie posiłki finansuje UŁ.
Obecnie w akademikach UŁ przebywa około 900 studentów, w większości zagranicznych. To osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wrócić do swoich rodzinnych domów. W tej grupie jest kilkudziesięciu studentów, którzy odbywają kwarantannę w 8. Domu Studenta.Uniwersytet Łódzki od początku sytuacji związanej z pandemią koronawirusa objął opieką studentów, którzy potrzebowali wsparcia. Jesteśmy w stałym kontakcie, zarówno z Polakami, jak i obcokrajowcami mieszkającymi w naszych akademikach i w mieszkaniach prywatnych, na terenie Łodzi.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Teatr (nie)opisany – teatrolog UŁ nagrodzona
Następna wiadomość Wielkanoc - pochwała cykliczności (z pandemią w tle)