2 czerwca, 2020 r.

Solidarność ze społecznością Uniwersytetu Śląskiego

Solidarność ze społecznością Uniwersytetu Śląskiego

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Senat UŁ wyraża solidarność ze społecznością Uniwersytetu Śląskiego, zaniepokojoną przesłuchaniami studentek i studentów uniwersytetu prowadzonymi przez prokuraturę. Na wczorajszym posiedzeniu podjęto uchwałę w tej sprawie, wnioskodawcą był Pan Prorektor UŁ prof. Tomasz Cieślak.
Treść uchwały poniżej:


Uchwała nr 754 Senatu Uniwersytetu Łódzkiego podjęta na 37. roboczym posiedzeniu w kadencji 2016–2020 w dniu 1 czerwca 2020 r.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Biuro Rektora UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość UŁ współredaguje pismo kulturalne
Następna wiadomość ARCHIZO oficjalnym gadżetem UŁ