Sportowe sukcesy studentów UŁ

Student UŁ na podium. W urokliwym Zagrzebiu, na Akademickich Mistrzostwach Europy, nasz student z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego - Bartek Ponichtera, zdobył brązowy medal w judo.

Blisko 400 zawodniczek i zawodników reprezentowało uczelnie z 34 krajów Europy. W dniach 01-02.08. 2019 r. w Zagrzebiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy. Był to bardzo silnie obsadzony turniej - wielu z nich to zawodnicy plasujący się w czołowej trzydziestce światowego rankingu w poszczególnych kategoriach wagowych.

W tym doborowym towarzystwie świetnie spisali się zawodnicy - studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Bartosz Ponichtera zdobył brązowy medal w kategorii do 81 kg, wygrywając cztery walki z zawodnikami z europejskiej czołówki. Uległ jedynie Damianowi Szwarnowieckiemu dwukrotnemu mistrzowi Europy. To najlepszy wynik w karierze łódzkiego zawodnika. Blisko medalu była też Patrycja Skupień. W kategorii do 52 kg zajęła wysokie 5. miejsce. Dziewiąte miejsce zajął Mateusz Resztak w kategorii do 100 kg.

Bartosz Ponichtera i Patrycja Skupień są studentami III roku Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, natomiast Mateusz Resztak jest studentem II roku Wydziału Prawa i Administracji. Trenerami reprezentacji są pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ Leszek Piąstka i Anna Jagiełło.

Nieco wcześniej, w dniach 20-21.07.2019 r., w Las Palmas de Gran Canaria zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Judo Kata. W konkurencji Kodokan Goshin Jutsu para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęła 10. miejsce.

Źródło: Leszek Piąstka

Redakcja: Centrum Promocji UŁ