Sportowe sukcesy studentów UŁ

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego świetnie zaprezentowali się podczas 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Lekkoatleci zdobyli cztery medale – jeden wśród seniorów i trzy w kategorii młodzieżowej.

Aleksandra Nowakowska i Zuzanna Sztachańska

Brązowy medal w konkursie trójskoku zdobyła Aleksandra Nowakowska. Studentka Wydziału Zarządzania UŁ o jeden centymetr poprawiła rekord życiowy z 2021 roku, uzyskując 13,14 m. W skoku w dal Nowakowska była ósma. Nową życiówkę w trójskoku – 13,13 m ustanowiła także Zuzanna Sztachańska, która została sklasyfikowana na piątym miejscu wśród seniorek i została mistrzynią Polski w kategorii młodzieżowej. W skoku w dal zawodniczka AZS Łódź zajęła siódmą pozycję, także z najlepszym wynikiem w karierze – 5,96 m.

Rekord życiowy w skoku wzwyż – 1,78 m wyrównała Weronika Kaźmierczak i uplasowała się tuż za podium. W kategorii do lat 23 Kaźmierczak sięgnęła po brązowy medal.

Piąte miejsce w finale 800 m zajął Jakub Augustyniak. Wśród młodzieżowców został wicemistrzem Polski na tym dystansie.

Rekord życiowy w eliminacjach 60 m przez płotki – 8,41 s ustanowiła Weronika Barcz, pewnie awansując do finału, w którym nie ukończyła biegu.