"Spotkania z fizyką i nie tylko" - nowy cykl wykładów na WFiIS

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej zaprasza na wykład pt. "Fale grawitacyjne - 100 lat po Einsteinie", który wygłosi Profesor Bogusław Broda 24 maja br. o godz. 17:00 w Małej Auli WFiIS (ul. Pomorska 149/153).

Wykład zainauguruje cykl pt. "Spotkania z fizyką i nie tylko" których celem jest przedstawienie zarówno najnowszych osiągnięć fizyki jak i jej ogromnego wpływu na technikę oraz rozumienie otaczającego nas świata.

Podczas pierwszego wykładu w przystępny sposób zostaną wyjaśnione takie zagadnienia jak: własności i przykłady fal, grawitacja od Newtona do Einsteina, czarne dziury, Einstein a sprawa fal grawitacyjnych, fale grawitacyjne i ich własności, poszukiwania fal grawitacyjnych, zasada działania.

Spotkania w ramach cyklu będą się odbywały raz w miesiącu, w godzinach popołudniowych w auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej informacji na stronie: www.wfis.uni.lodz.pl/spotkaniazfizyka