Spotkanie: Emocje – relacje – empatia w wieku dojrzałym. Warsztat: jak zadbać o siebie

Odkrywanie swoich uczuć i umiejętność głośnego nazywania potrzeb to niezbędne składniki dobrej komunikacji, dzięki którym łatwiej rozwiązywać konflikty i wyjaśniać nieporozumienia. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na spotkanie z psychologiem Jolantą Marchlewską, autorką książki "Emocje - relacje - empatia w wieku dojrzałym. Warsztat: jak zadbać o siebie", która wykorzystuje w swojej pracy metodę tzw. komunikacji empatycznej opracowaną przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga. Na spotkaniu pokaże, jak budować relacje w wieku dojrzałym (ze znajomymi, dziećmi, wnukami), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. straty) oraz jak być otwartym na nowe działania.

Jej publikację Urszula Dudziak poleciła słowami: "Bezcenne wskazówki jak poprawić lub zmienić swoje życie, aby było spełnione i szczęśliwe. Wspaniała i potrzebna książka!"

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godzinie 14:00 w Pałacu Biermanna i potrwa ok. godziny, później przewidziane jest zwiedzanie pałacu z przewodnikiem. Wydarzenie organizowane jest w ramach VI Łódzkich Senioraliów. Patronami publikacji są: - Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne - DOZ Fundacja - 4 KROKI - Fundacja Activus - Centrum Kultury Młodych Patronat medialny: Głos Seniora

marchl