12 grudnia, 2017 r.

Spotkanie z konsulem USA

Źródło: Pixabay

Wydział Filologiczny UŁ, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z panią wicekonsul Karoliną Orton.

Nasz gość:

– przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów,
– wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny,
– odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (środa) w godz. 12:00 – 13:30 w auli Rady Wydziału Filologicznego UŁ (A5).

W spotkaniu wezmą udział studenci, którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, będzie to więc dobra okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:

Karolina Orton, wicekonsul
Pani Karolina Orton jest wicekonsulem w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i Bagdadzie – w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Bożena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko–amerykańskich oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Agnieszka Czarnojan, studencki ambasador CCUSA Poland w Łodzi
Agnieszka niejednokrotnie uczestniczyła w programie wymiany kulturowej Work and Travel – Work Experience USA i trzeci rok pomaga studentom w procedurze rekrutacyjnej, organizuje spotkania informacyjne i konsultacje indywidualne w Łodzi, codziennie odpowiada na dziesiątki pytań związanych z programami CCUSA.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość UŁ ponownie przewodniczy IROs Forum
Następna wiadomość 30-lecie zespołu „KUJON”