Spotkanie z literaturą dla pracowników UŁ

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z literaturą (22. lutego, godz. 16:00, Rektorat UŁ, sala 109), organizowane dla pracowników administracji UŁ, tym razem poświęcone powieściom Eleny Ferrante. Spotkanie poprowadzi prof. Krystyna Pietrych z Wydziału Filologicznego.

Cyklowi spotkań przyświeca idea - skoro wszyscy czytamy, warto porozmawiać o książkach, które nas interesują i inspirują. Wybór literatury jest szeroki - od sag rodzinnych przez ceniony w Polsce reportaż, po kryminały. Każdy znajdzie w czasie spotkań gatunek, który jest mu szczególnie bliski. Rozmowy o książkach prowadzą pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

W ubiegłym roku prof. Tomasz Cieślak prowadził dyskusję o książce reportażowej Mariusza Szczygła "Gottland", a dr hab. Maria Berkan-Jabłońska rozmawiała z uczestnikami spotkania o kryminale Donny Leon "Śmierć w La Fenice".