12 sierpnia, 2017 r.

Stacja Terenowa UŁ w Suszku z dużymi stratami

Ogromna burza, która przeszła nad Polską z piątku na sobotę, nie oszczędziła między innymi Stacji Terenowej UŁ w Suszku. Pracownicy UŁ, którzy byli na miejscu, pomagali strażakom przebijać się do obozu harcerzy.

Nikomu z pracowników uczelni nic się nie stało. Burza zrujnowała większość lasu w okolicy stacji. Zniszczony został też jeden z budynków z miejscami noclegowymi. Tuż obok głównego budynku runęła stuletnia lipa. Stacja pozbawiona została prądu i połączenia telefonicznego. Kilka pomieszczeń zostało zalanych, a ogrodzenie wokół kompleksu zniszczone zostało w 3 miejscach. Gałęzie wybiły też kilka szyb.

Uniwersytet Łódzki wyraża ogromne ubolewanie z powodu śmierci dwóch młodych harcerek. Pragniemy również podziękować strażakom, którzy wykonali niebywałą pracę w Suszku i okolicach. Tylko dzięki nim jakikolwiek dojazd do Stacji jest możliwy.

ss

rr