Stajnia Jednorożców dziełem sztuki? – podcast Centrum Kultury UŁ

Centrum Kultury UŁ zaprasza na 4 odcinek podcastu z cyklu "Kultura kojąca". Będzie to kontynuacja rozmowy z poprzedniego spotkania z estetyczką i historyczką sztuki dr hab. Wiolettą Kazimierską-Jerzyk (Instytut Filozofii UŁ). Tym razem rozmowa dotyczy obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Rozmawiamy o Łodzi i pytamy czy łatwo jest dostrzec sztukę spacerując po mieście? Czy przynależna Łodzi sztuka współczesna, sztuka awangardowa jest dostępna odbiorcom oraz czy może być uniwersalna?

Podcast dostępny jest na kanale Soundcloud UŁ.

Rozmowa dotyczy trudnej przestrzeni Łodzi oraz miejsc atrakcyjnych w sposób nieoczywisty: długiej i zróżnicowanej architektonicznie ulicy Pomorskiej, dawnych i współczesnych murali, parków, fabryk, podwórek a nawet najsłynniejszej tramwajowej stacji przesiadkowej, czyli Stajni Jednorożców. Zastanawiamy się, co mogłoby się stać nowym symbolem miasta i konkludujemy: oddajmy głos artystom!

"Kultura kojąca" to cykl podcastów powstałych z inicjatywy Centrum Kultury UŁ, dotyczących funkcji kultury i sztuki, szczególnie podczas trudnego czasu pandemii. Przygotowują je twórcy z inicjatywy "Inny Rytm" Adam Lewartowski i Igor Jankowski, autorzy podcastów o filozofii zmiany i samorozwoju. Wszystkie podcasty serii są dostępne na kanale Soundcloud UŁ.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Centrum Kultury UŁ