Strefy chillout na UŁ

Już są! Na Uniwersytecie Łódzkim otworzono dwie strefy chillout dla studentów - na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej i Wydziale Filozoficzno-Historycznym. Są to miejsca relaksu, gdzie studenci mogą odpocząć między zajęciami, naładować urządzenia elektroniczne oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć.

Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ strefa powstała w ramach współpracy z firmą Accenture Advanced Technology Center Poland. Podczas otwarcia wygłoszony został wykład pt. "Business Intelligence - czym jest i dlaczego jest tak ważny". Marek Balcerczyk opowiedział o przykładowych narzędziach informatycznych wspierających transformację i przetwarzanie danych. Były konkursy z nagrodami, poczęstunek, a chętni mogli skorzystać z fotobudki.

_MGL6633fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ (Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ) powstał CENTroom 219. To nowa, przygotowywana przez studentów i wykładowców, przestrzeń wspólna. W czasie wakacji powstały meble z palet, później wyposażono kącik kuchenny. Zadbano również o to, by w pomieszczeniu było dużo roślin. Nowa przestrzeń, choć wciąż w procesie wyposażania, jest już gotowa. W "nowej-starej" sali 219 można pracować zespołowo i indywidualnie, prowadzić zajęcia, organizować spotkania, dyskutować o kwestiach badawczych i tych nie związanych z nauką. Jest również sposobność, by odpocząć, zrobić sobie przerwę, napić się kawy, przemyśleć życie.

IMG_7634_filteredfot. Bartosz Kałużny, Wydział Filozoficzno-Historyczny

Serdecznie zapraszamy!

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji U