17 lutego, 2021 r.

Studenci i doktoranci z wyróżnieniami od #UniLodz

Studenci i doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego zostali wyróżnieni i odznaczeni medalami Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo. Reprezentujący niemal wszystkie wydziały UŁ młodzi ludzie odznaczenia otrzymali za swoją wyjątkową postawę – nie tylko w samej nauce, ale również w swojej działalności dla dobra i rozwoju uczelni. Tegoroczna uroczystość zorganizowana została online.

Uroczystość prowadzili Prorektor UŁ ds. studentów i jakości kształcenia - dr hab. Robert Zakrzewski (prof. UŁ) oraz Anna Felisiak - Dyrektor Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów.

- Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie, w swoje wykształcenie. Medale są nie tylko formą nagrody, ale i zauważenia studentów, którzy się w uczelni wyjątkowo dobrze realizują. Dziękuję Państwu za to zaangażowanie i budowanie przyszłości UŁ. To Państwo wyznaczają nowe standardy dla Państwa koleżanek i kolegów na wydziałach. Dziękuję Państwu za czas spędzony na UŁ, za to, że tworzyliście ten Uniwersytet – powiedział Prorektor R. Zakrzewski.

- Działacie Państwo na rzecz integracji społeczności akademickiej, ale macie również doskonałe wyniki w nauce. Przed Państwem z pewnością wspaniała przyszłość – dodała Dyrektor Ania Felisiak.

Nagrodzeni podzielili się swoimi historiami, obserwacjami i radami dla obecnych i przyszłych studiujących na #UniLodz.

- Tym, co sprowadziło mnie na Uniwersytet Łódzki z mojego rodzimego Wybrzeża były takie wartości jak dobro, wolność i wspólne dobro studentów. Z doświadczeni mogę powiedzieć, że UŁ studentów docenia i wspiera. Jestem dumna, że jestem częścią tej społeczności i staram się wartości UŁ sama wprowadzać w życie. Mam nadzieję, że będę mogła kontynuować tę dobrą robotę – mówiła Patrycja Grzyś, doktorantka z Wydziału Nauk Geograficznych.

- Mając porównanie, jak wygląda wsparcie dla studentów na innych uczelniach, nigdy nie wybrałbym innego miejsca niż Uniwersytet Łódzki. To jest poparte moimi licznymi doświadczeniami – powiedział Piotr Budzyński – doktorant z Wydziału Filozoficzno-Historycznego.

- Porównując możliwości, jakie mamy na UŁ, z innymi uczelniami, widać, że jeśli chcemy, bardzo dużo możemy osiągnąć, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Mnie udało się nawiązać współpracę z Uniwersytetem w Hasselt, w Belgii, dzięki czemu będę mogła realizować podwójny dyplom. Serdecznie polecam też doktorat na UŁ, bardzo wiele się tu nauczyłam, dzięki moim kolegom i dzięki mojej promotor Pani Prof. Magdalenie Urbaniak – opowiadała Elżbieta Mierzejewska, doktorantka z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

- UŁ to cudowna uczelnia, by zaangażować się w wiele ciekawych spraw. Jeśli ktoś chce działać na pewno znajdzie tutaj wsparcie. Uczymy się organizować przedsięwzięcia, realizować plany, wywiązywać się z czegoś, co założyliśmy. To bardzo ważne, bo gruntuje człowieka, daje mu pojęcie, ile może na siebie wziąć, żeby coś wypaliło – dodał Kamil Świątek, student II roku II-go stopnia Wydziału Chemii.

- Dobry nauczyciel uczy, znakomity – inspiruje. W tym miejscu chciałabym podziękować osobie, która jest dla mnie nieocenionym wsparciem i inspiracją, promotorką rozprawy doktorskiej, częścią mojego sukcesu – dr hab. Izabeli Warwas, prof. UŁ - mówiła doktorantka Monika Gzik z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Wyróżnienia za działalność na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali:

1. mgr Bartosz Skalski (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska)

2. mgr Piotr Budzyński (Wydział Filozoficzno-Historyczny)

3. mgr Patrycja Grzyś (Wydział Nauk Geograficznych)

4. Kamil Świątek (Wydział Chemii)

5. Mateusz Kłudczyński (Wydział Prawa i Administracji)

6. mgr Łukasz Barłoga (Wydział Zarządzania)

7. Tomasz Noga (Wydział Zarządzania)

Medale Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo za wybitną działalność na rzecz I dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali:

1. mgr Elżbieta Mierzejewska (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska)

2. mgr Paulina Wigner (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska)

3. mgr Monika Gzik (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny)

4. mgr Dominika Kobylska (Wydział Filologiczny)

5. mgr Andrzej Krempiński (Wydział Chemii)

6. mgr Bartłomiej Józefowicz (Wydział Filozoficzno-Historyczny))

7. mgr Hanna Radzińska (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych)

8. mgr Magdalena Gozdek (Wydział Filologiczny)

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystko!

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Zrozumieć Putinowską Rosję – książka Wydawnictwa UŁ