Studenci UŁ w II etapie ABB IT Challenge

Zespół studentów z Uniwersytetu Łódzkiego - Sowy Mądrogłowy - dostał się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2016 organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB.

ABB IT Challenge to coroczny konkurs technologiczny organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB (ISDC). Kładzie on szczególny nacisk na pracę zespołową, innowacyjny pomysł, techniczną umiejętność zaprojektowania rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu wprowadzenia pomysłu w życie.

Drużyna Uniwersytetu Łódzkiego została wybrana spośród kilkudziesięciu zespołów, które zgłosiły swoje konkursowe pomysły. W 9. edycji ABB IT Challenge podjęto temat szeroko pojętej edukacji. Zadaniem studentów jest stworzenie projektu informatycznego wspomagającego procesy uczenia się i odpowiadającego na hasło konkursu "Learning - LevelUP". Rozwiązanie może być skierowane do dowolnej grupy - dzieci, dorosłych i seniorów; studentów, aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy; dokształcających się w ramach wykonywanej profesji lub w ramach hobby.

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego zgłosili projekt, którym jest aplikacja mobilna zachęcająca dzieci do systematycznej nauki. Obecnie pracują nad jego wdrożeniem. 31 maja poznamy zwycięzców.

Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie, do walki stanie 5 najlepszych zespołów. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 złotych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wejścia do finału!