Studentki WPiA UŁ w finale Konkursu Praw Człowieka

Wakacje trwają w najlepsze, a tymczasem Monika Rajska i Magdalena Węgłowska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego reprezentują Polskę w 11. edycji Światowego Konkursu Praw Człowieka im. Nelsona Mandeli w Pałacu Narodów w Genewie. Drużyna WPiA UŁ jako jedyna reprezentacja spośród polskich szkół wyższych awansowała do światowego finału, do którego kwalifikuje się tylko 50 drużyn z całego świata. Łódzki zespół dostał się do rundy finałowej po raz drugi z rzędu.

Konkurs Praw Człowieka im. Nelsona Mandeli (Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition) jest konkursem typu moot-court, który polega na symulacji rozprawy sądowej przed trybunałem praw człowieka. Studenci wcielają się w role przedstawicieli procesowych obu stron procesu - skarżącego i pozwanego państwa. Organizatorem konkursu im. N. Mandeli jest Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka oraz Uniwersytet w Pretorii (RPA).

IMG-6938

Wyjazd Studentów został sfinansowany ze środków zadania publicznego "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2019" z budżetu Miasta Łodzi.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: WPiA UŁ