25 lipca, 2018 r.

Studenckie Granty Badawcze rozdane!

Studenckie Granty Badawcze rozdane!

Wpływ bisfenolu A oraz nonylfenolu na proliferację oraz ekspresję genów, popfeminizm, wytwarzanie układów bimetalicznych srebro-pallad na grafenie, nowa strategia kosmiczna dla Europy czy percepcja i recepcja rzeźb artystów z ludu Makonde to tylko niektóre z tematów zwycięskich projektów w II edycji konkursu na Studenckie Granty Badawcze.


81 projektów badawczych zgłoszonych przez studentów UŁ do drugiej edycji konkursu Studenckich Grantów Badawczych uzyskało finansowanie na łączną kwotę 269 957, 45 zł. Wnioski grantowe zgłaszane przez studentów były opiniowane przez recenzentów. Do końcowej punktacji zaliczały się więc punkty za działalność naukową, punkty przyznane przez recenzenta oraz ocena opiekuna naukowego. Kompleksowe podejście pozwoliło na wyróżnienie najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów pod względem naukowym.


Granty przyznawane studentom I i II stopnia Uniwersytetu Łódzkiego, otwierają nowe możliwości rozwoju młodych osób zainteresowanych nauką. Główną ideą programu jest zachęta do dalszej pracy naukowej i przygotowanie studentów do aplikowania o programy grantowe różnych instytucji. W ramach tego projektu można pozyskać środki finansowe między innymi na realizację swoich badań, udział w konferencjach naukowych, publikację artykułu lub książki lub wykonanie pracy licencjackiej lub magisterskiej.


Projekt jest znakomitą okazją do rozwinięcia wiedzy i umiejętności zdobytych na studiach, podzielenia się pomysłem na wdrożenie unikalnych projektów badawczych oraz postawienia swojego pierwszego kroku w przyszłej karierze naukowej.Więcej o projekcie Studenckich Grantów Badawczych -> http://www.studenckiegranty.uni.lodz.plZapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość UŁ świętuje 595. Urodziny Łodzi
Następna wiadomość Niesamowity mural na „Olimpie” - 20 lat programu Erasmus w UŁ