Studium Języków Obcych UŁ z wyróżnieniem

Studium Języków Obcych UŁ otrzymało tytuł Przyjaciela Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dyrektor SJO - Wojciech Bachliński
Fot. Maciej Fornal

Jak pisze Rektor WSIZ, pan dr Wergiliusz Gołąbek w imieniu Prezydenta tej Uczelni pana prof. Tadeusza Pomianka, wyróżnienie to jest wyrazem uznania oraz podziękowań za wieloletnią owocną współpracę, między innymi w ramach międzynarodowego projektu telc (The European Language Certificates  – międzynarodowe standaryzowane testy z zakresu 10 języków europejskich). 

Uroczyste wręczenie tytułu odbędzie się podczas gali, na którą został zaproszony Dyrektor SJO - Wojciech Bachliński.

Gratulujemy przyznanego wyróżnienia. 

O SJO 

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego jest jednostką międzywydziałową, specjalizującą się w nauczaniu języków obcych. Zatrudnia około 100 lektorów, którzy uczą wiodących języków europejskich oraz języka chińskiego.  

Nauczyciele akademiccy SJO na wszystkich wydziałach Uczelni uczą jednocześnie języka ogólnego i specjalistycznego, zgodnie z programami nauczania, które uwzględniają potrzeby językowe studentów UŁ w ich przyszłej pracy zawodowej. 

Studium Języków Obcych UŁ od wielu lat przeprowadza także różnego rodzaju egzaminy międzynarodowe (telc, TOLES, BEC i Certyfikat Instytutu Puszkina w Moskwie z językiem rosyjskim w biznesie) oraz wewnętrzne egzaminy programowe i egzaminy na certyfikaty uniwersyteckie.

 

Materiał: Wojciech Bachliński (Studium Języków Obcych)

Redakcja: Centrum Promocji UŁ