29 września, 2017 r.

Stypendia „Młodzi w Łodzi” i Miasta Łodzi

Stypendia „Młodzi w Łodzi” i Miasta Łodzi

Źródło: UŁ

Łódź ma szeroką ofertę dla studentów. Renomowane uczelnie, wyjątkowe kierunki studiów oraz unikatowy program „Młodzi w Łodzi”. W ofercie są staże, programy stypendialne, bezpłatne szkolenia, wizyty w łódzkich firmach, karty rabatowe, konkurs dla młodych przedsiębiorczych. 1 października ruszają zapisy do dziesiątej edycji stypendiów „Młodzi w Łodzi” i siódmej edycji stypendiów naukowych Miasta Łodzi. Mówili o tym na briefingu prasowym w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, prof. Sławomir Cieślak, Prorektor UŁ ds. kształcenia i Patrycja Opala, kierownik działu rekrutacji firmy ABB.


Do tej pory zrealizowano dziewięć edycji programu stypendialnego „Młodzi w Łodzi”. W ramach tego projektu łódzcy pracodawcy ufundowali 200 stypendiów dla najlepszych studentów, sfinansowali miejsca w akademikach dla 32 studentów, a z kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz informatycznych skorzystało 170 osób. W tej edycji programu 20 firm zadeklarowało ufundowanie stypendiów 23 najlepszym studentom. Uniwersytet Łódzki zapewni bezpłatne zakwaterowanie w swoich akademikach 4 uczestnikom programu.


- Program „Młodzi w Łodzi” pokazuje jak ważna jest współpraca uczelni z miastem. Ta symbioza może dać niesamowite efekty. Dlatego Uniwersytet Łódzki od początku wspiera ten program, a od trzech lat funduje czterem stypendystom miejsca w swoich akademikach. Ten program wzmacnia zainteresowanie studiowaniem w Łodzi wśród najlepszych kandydatów na studentów. Przypomnę, że Uniwersytet Łódzki ma dla olimpijczyków specjalne stypendia w wysokości 1.000 zł. Warto też dodać, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego premiuje fakt przyjmowania na studia najlepszych maturzystów, a nasza uczelnia ma w tym względzie czym się pochwalić – w ubiegłym roku przyjęliśmy na studia ponad 100 takich prymusów - poinformował prof. Sławomir Cieślak.


Rekrutacja do programu stypendialnego „Młodzi w Łodzi” potrwa do 27 października. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.mlodziwlodzi.pl


Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie młodym ludziom warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi. Chodzi także o przyciąganie do miasta ambitnej, zdolnej młodzieży spoza regionu. Wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi mogą składać studenci I roku studiów stacjonarnych wybranych 55 kierunków – laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz doktoranci badający kluczowe dla rozwoju miasta obszary.


Wyróżnieni studenci otrzymają miesięcznie 1.500 zł, a doktoranci do 2.500 zł. Do tej pory było ich 105. Łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości blisko 1,5 mln zł.


Szczegóły udziału w VII edycji programu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.mlodziwlodzi.pl (zakładka Inicjatywy > Stypendia Miasta Łodzi).


Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość "ŚWIATŁA KOTARBIŃSKIEGO" na Light Move Festival
Następna wiadomość Humanista w biznesie – inauguracja na UŁ