Stypendia naukowe miasta Łodzi 2015/2016

1 października 2015 r. rozpoczął się nabór wniosków do V edycji Programu stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.

Studenci I roku studiów stacjonarnych wybranych 55 kierunków łódzkich uczelni, będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, oraz doktoranci podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.

Głównym celem uruchomienia miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi, a także przyciąganie do Łodzi zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu.

Wyróżnieni studenci otrzymają miesięcznie przez okres jednego roku akademickiego stypendium w wysokości ok. 1000 zł, natomiast doktoranci ok. 2000 zł.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w V edycji programu stypendialnego oraz nowe formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie młodziwlodzi.pl (zakładka Inicjatywy > Stypendia Miasta Łodzi).

Miejsce składania wniosków o stypendium naukowe Miasta Łodzi:

Oddział Współpracy z Uczelniami

Biuro Obsługi InwestoraDepartament Architektury i Rozwojual. Politechniki 32 p. 202 (II piętro)93-590 Łódź

W dotychczasowych czterech edycjach programu wyłonionych zostało 62 stypendystów, którzy łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości 927.431,00 zł!

Korzystający z programu Stypendyści to wybitnie uzdolnieni młodzi ludzie, którzy legitymują się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dużą aktywnością w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poza uczelnią oraz rozwijania swoich pasji, w wielu przypadkach wyróżnieni Stypendyści zdobyli więcej niż jeden tytuł w różnych olimpiadach, mają na swoim koncie liczne publikacje oraz ściśle współpracują z biznesem.

Szczegółowe informacje odnośnie stypendiów naukowych Miasta Łodzi można również uzyskać pod numerami telefonów: +48 42 638 58 19, +48 42 638 58 67 lub adresem e-mail: m.paluch@uml.lodz.pl, boi@uml.lodz.pl.

Nabór aplikacji potrwa od 1 do 30 października br.!