Sukces Enactus Uniwersytetu Łódzkiego w Toronto

W dniach 28-30 września zespół Enactus University of Lodz reprezentował Polskę na Enactus World Cup 2016 w Toronto. Miło nam poinformować, że drużyna z Uniwersytetu Łódzkiego dostała się do półfinału i znalazła się w gronie najlepszych drużyn świata.

W czerwcu zespół Enactus Uniwersytetu Łódzkiego został zwycięzcą Konkursu Enactus Poland 2016. Swoim projektem SweetHelp studenci zdobyli uznanie 120 jurorów: prezesów, przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej i mediów. Dzięki wygranej studenci z Łodzi reprezentowali Polskę na Enactus World Cup w Toronto, gdzie rywalizowali z zespołami z całego świata.

Głównym założeniem prezentowanego przez łódzkich studentów projektu SweetHelp jest szkolenie osób starszych po to, aby mogły opiekować się dziećmi chorymi na cukrzycę, umożliwiając rodzicom powrót do pracy. Osoby starsze zyskują dodatkowe zajęcie, dzięki któremu łatwiej jest im rozwiązywać problemy ekonomiczne. Na sukces SweetHelp wpłynęło również przedstawienie projektu aplikacji umożliwiającej rodzicom znalezienie wykwalifikowanych opiekunów oraz edukacja najmłodszych na temat cukrzycy.

Enactus World Cup stanowił okazję nie tylko do reprezentowania Polski, ale również umożliwił spotkanie z ludźmi z całego świata oraz wysłuchanie inspirujących przemówień. W wydarzeniu wzięło udział około 3500 studentów z 35 krajów oraz przedstawiciele świata biznesu pełniący funkcje managerskie, członkowie zarządu oraz dyrektorzy firm Unilever, KPMG, Coca-Cola.

Enactus to powstała pod nazwą SIFE w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych, międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni wyższych w 36 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie wiążące świat akademicki ze światem biznesu. Enactus łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne wspierając rozwój społeczności lokalnych.