Sukces judoków z UŁ

Reprezentanci UŁ - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło - startujący w Kodokan Goshin Jutsu, zajęli 4. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Judo Kata, które odbyły się w Tours 28-29 kwietnia 2018 r. Zawody były równocześnie jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Judo Kata, które odbędą się w drugiej połowie maja w Słowenii.

Po eliminacjach zawodnicy z Łodzi zajmowali trzecie miejsce wyprzedzając czwartą w kolejności parę o 40 punktów. O trzecim miejscu, które zdobyła drużyna francuska uzyskując tyle samo punktów, co para z Polski, zdecydowały minimalne szczegóły w ocenie sędziów.

Druga polska para - Wojciech Niedomagała i Marcin Nowakowski - zajęła dziewiąte miejsce w Katame no Kata. Gratulujemy

Kodokan Goshin Jutsu, które powstało w 1956 roku, czerpie z technik kilku różnych sztuk walki i umożliwia walkę wręcz z uzbrojonym lub nieuzbrojonym przeciwnikiem.

Redakcja: Centrum Promocji UŁ