2 października, 2019 r.

Sukces zawodniczki AZS UŁ

Sukces zawodniczki AZS UŁ

fot. Uniwersytet Łódzki

Patrycja Skupień, studentka Nauk o Wychowaniu UŁ, została brązową medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w Judo, w kategorii 52 kg. Trenerami zawodniczek są Leszek Piąstka i Anna Jagiełło pracownicy SWFiS UŁ.
W dniach 20-22 września br. w Rybniku zostały rozegrane 63. Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo. W pierwszej walce Patrycja uległa brązowej medalistce Mistrzostw Świata Juniorek Aleksandrze Kalecie. Kolejne walki Partycja wygrywała przed czasem z zawodniczkami do tej pory notowanymi wyżej w rankingu ogólnopolskim.To pierwszy medal studentki w kategorii Seniorek. W ubiegłym roku Patrycja była Młodzieżową Mistrzynią Polski, a w tym roku zajęła piąte miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy, które zostały rozegrane w Zagrzebiu. Tegoroczne sukcesy pozwoliły awansować Patrycji Skupień do reprezentacji polski Seniorek.


Gratulacje!

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Materiał źródłowy: mgr Leszek Piąstka, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ


Redakcja: Centrum Promocji UŁ


Poprzednia wiadomość Konferencja - Władza i polityka w czasach nowożytnych
Następna wiadomość Nowe doktoraty i habilitacje na UŁ