28 września, 2017 r.

"ŚWIATŁA KOTARBIŃSKIEGO" na Light Move Festival

Źródło: Fundacja Lux Pro Monumentis

Już 29 września rozpocznie się siódma edycja Light Move Festival. Tegoroczna odsłona festiwalu jest dla naszej uczelni wyjątkowa, ponieważ jedną ze świetlnych atrakcji będzie rzeźba „ŚWIATŁA KOTARBIŃSKIEGO”, której mecenasem został Uniwersytet Łódzki. Wydarzenie potrwa do 1 października.


„ŚWIATŁA KOTARBIŃSKIEGO” to przestrzenna instalacja wykorzystująca efekt światła i cienia, z której promieniują myśli prof. Tadeusza Kotarbińskiego – pierwszego rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Był on filozofem, logikiem, etykiem, człowiekiem dobrej roboty. Mawiał „rób coś, kochaj coś, nie bądź gałganem”. Po więcej jego świetlistych myśli zapraszamy na Light Move Festival.


Instalacja, będąca wynikiem wspólnie wypracowanej koncepcji UŁ oraz Fundacji Lux Pro Monumentis, pojawi się przy ul. 6 Sierpnia. Po festiwalu planowane jest przeniesienie rzeźby na kampus Uniwersytetu Łódzkiego.


„No limits - szlakiem awangardy” – tak brzmi hasło tegorocznej edycji festiwalu. Twórcy zaproszeni do udziału w Light Move Festival 2017 przybliżą dorobek awangardy w sztuce m.in. takich artystów jak Władysław Strzemiński, Salvador Dali oraz Wassily Kandinsky.


W tym roku Fundacja Lux Pro Monumentis przygotowała 15-kilometrową świetlną trasę. Na ul. Piotrkowskiej podświetlonych zostanie 55 kamienic, na festiwalowej mapie pojawi się 38 instalacji świetlnych, animacji i projekcji wielkoformatowych.


LMF przyciąga do Łodzi setki tysięcy gości z kraju i zagranicy oraz konsekwentnie buduje markę najlepszego festiwalu światła w tej części Europy. Podczas poprzedniej edycji Łódź odwiedziło aż 550 000 osób zainteresowanych wydarzeniem.


Mapa festiwalowa -> http://lmf2017.lmf.com.pl/mapa-festiwalowa.html


Redakcja: Centrum PromocjiPoprzednia wiadomość Sukces dnia informacyjnego Programu COST
Następna wiadomość Festiwal Kamera Akcja