Światowe dni Ivana Cankara w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na obchody Światowych Dni słoweńskiego pisarza Ivana Cankara (1876-1918), które odbędą się 3-5 grudnia br. w Łodzi w ramach World Festival of Ivan Cankar. Zaplanowane wydarzenia obejmują m.in. pokazy filmowe (po słoweńsku z napisami angielskimi), konkursy i gry oraz prezentację tomu z przekładami dzieł Ivana Cankara na różne języki, w którym znalazły się także tłumaczenia autorstwa studentów łódzkiej slawistyki.

Serdecznie zapraszamy na obchody Światowych Dni słoweńskiego pisarza Ivana Cankara (1876-1918), które odbędą się 3-5 grudnia br. w Łodzi w ramach World Festival of Ivan Cankar, organizowanego przez Centrum Języka Słoweńskiego jako Drugiego i Obcego (Lublana) oraz Wydział Filozoficzny Uniwersytetu w Lublanie. Głównymi organizatorami łódzkich wydarzeń są pracownicy i studenci łódzkiej slawistyki, w szczególności wykładowcy języka słoweńskiego (mgr Vesna Bukovec i dr Anna Stefan) oraz przedstawiciele roczników z językiem słoweńskim jako wykładowym.

Światowe Dni czołowego twórcy okresu modernizmu Ivana Cankara, uznawanego za najwybitniejszego słoweńskiego pisarza, odbywają się w tym roku (100-lecie śmierci autora) na wielu uniwersytetach zagranicznych, m.in w Londynie, Monachium, Neapolu, Moskwie czy Lizbonie. Wydarzenia organizowane przez Katedrę Filologii Słowiańskiej na Wydziale Filologicznym UŁ są częścią tych światowych obchodów.

Zapraszamy naszych studentów i pracowników, a także wszystkich zainteresowanych literaturą i sztuką krajów słowiańskich!

Więcej informacji --> http://slavica.uni.lodz.pl/index.php/home/797-swia...