Szkolenie w ramach projektu BEST+

Uniwersytet Łódzki będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która przetestuje nową formę szkoleń dla pracowników administracyjnych uczelni wyższych. Treści szkoleniowe powstały w ramach projektu BEST+ realizowanego z programu Erasmus+ przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ.

Szkolenie dla pracowników uczelni z Islandii, Indii, Hondurasu, Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Belgii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polski jest realizowane w tzw. formule mieszanej (blended learning). Część treści została przygotowana w formie zdalnej i zamieszczona na platformie e-learningowej. Pozwala to uczestnikom zdobywać nową wiedzę przez internet, w dogodnym dla nich miejscu i czasie.

Tradycyjne wyjazdy pracowników administracyjnych trwają 5 dni, nie zawsze jednak tak długi wyjazd jest możliwy. Atutem projektu jest czynne zaangażowanie uczestników w pracę nad materiałami szkoleniowymi przy jednoczesnym umożliwieniu im realizacji codziennych zadań służbowych.

Pierwszym etapem jest praca uczestników nad zadaniami udostępnianymi na specjalnie zaprojektowanej platformie online oraz dwa spotkania uczestników podczas webinariów. Drugim etapem projektu jest szkolenie stacjonarne, podczas którego będzie kontynuowana wcześniej rozpoczęta praca zdalna. Odbędzie się ono w dniach 22-24.05.2018, na Uniwersytecie Łódzkim. Po jego zakończeniu uczestnicy znów będą szkolić się za pośrednictwem platformy.

Szkolenie odbędzie się w Bibliotece UŁ p. 102.