24 sierpnia, 2017 r.

Tajniki ochrony danych osobowych w zasięgu ręki

Tajniki ochrony danych osobowych w zasięgu ręki

Źródło: UŁ

Jak zmieni się zakres obowiązków administratorów danych osobowych po wdrożeniu rozporządzenia ogólnego? W jaki sposób należy się odpowiednio przygotować do stosowania nowego prawa? Jak zapewnić najefektywniejszą ochronę danych? Jak administrator bezpieczeństwa informacji ma skutecznie realizować swoje zadania? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w nowej publikacji wydawnictwa Presscom.


Tomasz A.J. Banyś i Joanna Łuczak są autorami trzeciego już wydania książki „Ochrona danych osobowych w praktyce. Jak uniknąć błędów i ich konsekwencji prawnych”. W publikacji autorzy wskazują jak prawidłowo wdrożyć i wykorzystywać techniczne i organizacyjne środki zapewniające ochronę danych. Przybliżają rodzaje odpowiedzialności związanej z uchybieniami przy przetwarzaniu danych osobowych. Procedura tworzenia obowiązkowej dokumentacji, jak i osiągnięcie odpowiednich standardów ochrony danych to kolejne kluczowe kwestie poruszane przez autorów.


Joanna Łuczak jest doktorem nauk prawnych, pełnomocnikiem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. ochrony danych osobowych, adiunktem w Katedrze Prawa Karnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego. Tomasz A.J. Banyś to doktor nauk prawnych, adwokat, profesor wizytujący na Wydziale Studiów Strategicznych i Technicznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, jak również doświadczony trener szkoleń i popularyzator nauki.Autorzy w swojej publikacji skupiają się na najistotniejszych zmianach w dziedzinie ochrony danych osobowych. Trzecie wydanie książki zostało uzupełnione o najważniejsze zagadnienia związane z ostatnimi nowelizacjami oraz z rozporządzeniem ogólnym, które zacznie obowiązywać od maja 2018 roku.


Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Nominacja w konkursie EDUinspiracje 2017
Następna wiadomość Wyprawa życia - Indochiny 2017