Tell The Good News - debata

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Tell the Good News, którego celem jest motywowanie do kreatywnego działania, poprzez ukazywanie pozytywnych aspektów rzeczywistości.

Najbliższa konferencja z cyklu Tell the Good News, poświęcona będzie zagadnieniu tolerancji i otwartości na osoby odmienne kulturowo. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada o godz. 11.00 w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171/173).

Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do młodzieży klas maturalnych, a gośćmi konferencji będą: Janina Ochojska - założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, Marta Titaniec koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska. Pomaga ludziom z pasji, jej wypowiedzi z czerwca tego roku na temat Rodzin z Aleppo są bardzo sugestywne i poruszające. Monika Kopytowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Celem spotkania jest w sposób pozytywny, a zarazem przystępny przedstawić działalność organizacji pozarządowych (z szczególnym uwzględnieniem Polskiej Akcji Humanitarnej i Caritasu) na rzecz uchodźców, emigrantów i cudzoziemców. Chcemy w ten sposób budować pozytywny obraz naszego miasta, w którym mieszkańcy otwarci są na różnorodność kulturową. Dzięki spotkaniu uczniowie poszerzą między innymi wiedzę dotyczącą sytuacji geopolitycznej i demograficznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie.