10 lipca, 2017 r.

Teoria i praktyka - naukowy wyjazd do Grecji

Teoria i praktyka - naukowy wyjazd do Grecji

Wiadomym jest, że aby najlepiej przyswoić wiedzę i zdobyć określone umiejętności, nie wystarczy samo zapamiętywanie definicji. Studenci Filologii klasycznej i Studiów śródziemnomorskich postanowili połączyć teorię z praktyką i wybrali się na wyjazd naukowy do Grecji.


- Pomysł na wizytę w Grecji jest nawiązaniem i próbą odnowienia dawnej tradycji Filologii Klasycznej, kiedy odbywały się różne wyjazdy naukowe w Polsce i poza nią. Jest to szansa dla studentów na obejrzenie i poznanie atmosfery miejsc, o których się uczą, ale także na nabywanie praktycznych umiejętności dotyczących organizacji i oprowadzania wycieczek – mówi dr Adriana Grzelak-Krzymianowska z Katedry Filologii Klasycznej Uniwersytetu Łódzkiego, która wraz z 14 chętnymi studentami I i II roku, uczestniczyła w wyjeździe.


8-dniowa wycieczka miała bardzo intensywny charakter. Każdego dnia grupa zwiedzała, poznawała i badała nowe miejsca. Grecja jest pełna niezwykłych zabytków i miejsc turystycznych – studenci Uniwersytetu Łódzkiego nie ograniczali się jednak tylko do tych najpopularniejszych lokalizacji.


W trakcie pobytu, udało im się zobaczyć m.in. Akropol wraz z jego Muzeum Archeologicznym, Świątynie Zeusa olimpijskiego, Agore rzymską i grecką, Bibliotekę Hadriana, Plac Sindagma, port Pireus, Korynt, wykopaliska w Epidaurosie, twierdzę Palamidi, wykopaliska i muzeum archeologiczne w Olimpii oraz w Delfach. Wyjazd podsumowali spotkaniem na najwyższym wzgórzu Aten – Likavitos.


- Chcielibyśmy zorganizować kolejną wycieczkę - tym razem związaną z kulturą starożytnego Rzymu. Mamy nadzieję, że uda się nam to osiągnąć na wiosnę w przyszłym roku akademickim – mówi dr Adriana Grzelak-Krzymianowska.


20170608_164741

20170609_180409

20170607_122413

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość UŁ świętuje urodziny Łodzi!
Następna wiadomość Rekrutacja na Uniwersytet Łódzki na rok 2017/2018 – podsumowanie I etapu