"Traktat o dobrej robocie" w nowym wydaniu

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego wydało właśnie jedno z najsłynniejszych dzieł profesora Tadeusza Kotarbińskiego - wybitnego filozofa i pierwszego rektora UŁ. Pierwsze wydanie dzieła ukazało się przeszło 60 lat temu. Książkę można kupić w siedzibie WUŁ, w Internecie lub w księgarniach.

Postać profesora Tadeusza Kotarbińskiego do tej pory silnie inspiruje Uniwersytet Łódzki. Wydanie "Traktatu..." to kolejny dowód na to, że myśl filozofa wciąż leży u podstaw naszej uczelni. Profesor Tadeusz Kotarbiński jest również patronem nagrody za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych, którą Uniwersytet Łódzki przyznaje od kilku lat najlepszym polskim badaczom. Polecamy nowe wydanie książki wszystkim miłośnikom humanistyki.

"Traktat..." można kupić TUTAJ.

"Ponieważ w rzeczywistości wszystko się wiąże ze wszystkim, przeto i w opracowywaniu jakiegokolwiek tworzywa do jakichkolwiek celów, chcąc robić dobrze, trzeba uwzględniać najrozmaitsze zależności. Więc przy obmyślaniu działań, przy racjonalizacji planowania za pomocą dociekań badawczych, im lepiej się to robi, tym rozmaitsze i bogatsze zależności jest się zmuszonym włączać do kręgu własnego znawstwa."

(Z Traktatu o dobrej robocie)

Kotarbiński

(fot. Archiwum UŁ)