14 marca, 2017 r.

Turniej Debat Europejskich

Turniej Debat Europejskich

fot. Krakowskie Stowarzyszenie Mówców

Cykl Debat Europejskich: Team Europe & the art of debate to wyjątkowy, ogólnopolski cykl turniejów skierowany do studentów uczelni wyższych, którego uczestnicy mają szansę wygrać wyjazd do Brukseli. Skompletuj 4-osobową drużynę, wyślij zgłoszenie i przyszykuj się do potyczki słownej na najwyższym poziomie.


Debaty będą przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Jest to rodzaj debaty o bardzo ustrukturyzowanym przebiegu, kładącej ogromną wagę na kulturę wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Zadaniem uczestników będzie dyskusja nad tezą, dotyczącą najczęściej problematyki społeczno-politycznej. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji i prowadzenia skutecznej polemiki.


Team Europe & and the art of debate to unikatowy cykl turniejów Debat Europejskich, skierowany do studentów uczelni wyższych w siedmiu polskich miastach. Projekt rozpoczął się w marcu tego roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić 4-osobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli! Debaty odbędą się w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu.


Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji, która już się rozpoczęła: http://www.ksmowcow.pl/teameurope.html.


Debata eliminacyjna w Instytucie Europejskim w Łodzi planowana jest na dzień 24 marca 2017r., natomiast debata finałowa, na dzień 25 kwietnia 2017r.


Jednocześnie, na debatę finałową bardzo serdecznie zapraszamy również gości oraz obserwatorów (studentów, jak i opiekunów drużyn, wykładowców i przedstawicieli Uczelni). Zgłoszenia w tym zakresie prosimy kierować na adres: kdziurdzia@natolin.edu.pl lub cde@ie.lodz.pl, podając ilość i dane osób do dnia 14 kwietnia 2017r.


Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia możecie znaleźć Państwo na następujących stronach i serwisach:

http://www.ksmowcow.pl/teameurope.html

https://www.facebook.com/teameuropeartofdebate/

jak i zakładce Aktualności Instytutu Europejskiego: http://www.ie.lodz.pl/.

Poprzednia wiadomość Zbliża się XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
Następna wiadomość VI edycja cyklu wykładów "Bliżej praktyki"