Twoja szansa na rozwój – stypendia Santander Universidades

Rozwój zawodowy i osobisty wymaga czasu oraz zaangażowania. Okres studiów jest idealny, żeby rozwijać kluczowe dla pracodawców kompetencje i korzystać z możliwości, jakie oferuje uczelnia oraz jej partnerzy. Santander Universidades oferuje studentom Uniwersytetu Łódzkiego stypendia oraz intensywne programy rozwojowe, dzięki którym wejście na rynek pracy staje się znacznie łatwiejsze.

Aktualnie trwa nabór na stypendium dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy angażują się w działania na rzecz społeczności uniwersyteckiej, promocji nauki, współpracy z podmiotami zewnętrznymi oraz uzyskują dobre wyniki w nauce. Szczegóły oraz formularz aplikacyjny znajduje się na stronie stronie.

Dostępne są także międzynarodowe programy rozwojowe, dzięki którym rozwiniesz kompetencje i otrzymasz certyfikaty cenione na rynku pracy. Obecnie trwa nabór na:

· Stypendium Santander Digital & Innovation for MIT Professional Education - kompetencje cyfrowe i technologiczne;

· Stypendium Santander Skills for Professional Development - ESADE - umiejętności miękkie;

· Stypendium Santander English for Professional Development - Upenn - znajomość jeżyka angielskiego i kompetencje potrzebne do efektywnego poszukiwania pracy na rynku globalnym.

Aby aplikować o stypendium wystarczy:

· zarejestrować się na stronie;

· znaleźć program dla siebie;

· wypełnić formularz aplikacyjny.

Ale to nie pierwsza okazja, kiedy studenci Uniwersytetu Łódzkiego mają okazję skorzystać z szans rozwoju oferowanych przez Santander Universidades. Podobne nabory odbywały się już w poprzednich latach i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Laureatami poprzedniej edycji programu stypendialnego Santander Universidades byli m.in. Patrycja Chojnacka oraz Oliwia Olczyk.

- O naborze na stypendium dowiedziałam się w trakcie współpracy z Santander Universidades w ramach działalności Koła Naukowego SKN Globalni. Aktywnie działałam, aby uczyć się nowych rzeczy i zdobywać cenne doświadczenie, a stypendia Santander Universidades są właśnie dla takich studentów! Firma nagradza chęć rozwoju i zaangażowanie w budowaniu swojej marki osobistej. Aplikowałam na stypendium, bo czułam, że praca włożona w mój rozwój może zostać dodatkowo nagrodzona i tak się właśnie stało - mówi Patrycja Chojnacka, laureatka jednej z poprzednich edycji stypendiów.

Oliwia Olczyk o stypendium dowiedziała się z materiałów zamieszczonych w Internecie przez uczelnię. Mówi - Informacje były rozpowszechnianie w social mediach Uniwersytetu Łódzkiego, na stronach internetowych jednostek. W ubiegłych latach również byłam laureatką tego stypendium, więc wiedziałam, z czym wiąże się rekrutacja. Dlaczego zdecydowałam się aplikować? Chyba żaden student nie pogardzi dodatkowymi środkami finansowymi. Tym bardziej, jeśli są formą uhonorowania za działalność dodatkową, która wymaga dużo pracy, a na co dzień nie jest doceniana w ten sposób.

Wybór laureatów kolejnych programów stypendialnych to niełatwe zadanie dla Komisji Stypendialnej, składającej się z przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego oraz Santander Universidades. Jury komisji musi przeanalizować wiele aplikacji, wysyłanych przez ambitnych i utalentowanych studentów.

- Kryteria wyboru laureatów stypendium Santander Universidades uwzględniają wyniki w nauce, pracę na rzecz społeczności uniwersyteckiej, promocję nauki czy współpracę z podmiotami zewnętrznymi. Analiza aplikacji jest jednym z najprzyjemniejszych momentów każdego konkursu - to budujące, ilu studentów świadomie podchodzi do tematu rozwoju i jakie mają osiągnięcia w tym zakresie - mówi Joanna Pająk, menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades na Uniwersytecie Łódzkim.

Stypendia Santander Universidades mogą zostać wykorzystane na dowolne cele związane z rozwojem i nauką. Jak wykorzystali te środki laureaci poprzedniej edycji programu stypendialnego?

- Środki finansowe ze stypendium pomogły mi m.in. w publikacji artykułu naukowego, a także sfinansowaniu wyjazdu na międzynarodową konferencję naukową - takie cele zrealizowała Patrycja Chojnacka.

Interesujące plany przedstawiła też Oliwia Olczyk:

- Otrzymane stypendium na pewno pomoże mi w rozwoju. Nie jest to moje pierwsze stypendium od Santander Universidades - poprzednie przeznaczyłam na zakup laptopa, który był moim głównym narzędziem podczas pisania dwóch prac licencjackich, pracy magisterskiej oraz codziennych czynności związanych ze studiami i aktywnością zawodową. Kwoty uzyskanej z najnowszej edycji stypendium jeszcze nie wydałam, najprawdopodobniej jednak przeznaczę ją na jeden z zagranicznych wyjazdów związanych z mistrzostwami, na które regularnie jeżdżę jako tancerka. Czekam tylko na moment, kiedy skończy się pandemia i będzie można bezpiecznie planować tego typu przygody.

Stypendystom życzymy dalszych sukcesów naukowych, zawodowych i osobistych. Wszystkim studentom Uniwersytetu Łódzkiego przypominamy zaś, że na platformie Santander Universidades czekają na Was różne programy stypendialne - nie tylko te o charakterze lokalnym, ale także międzynarodowym!

#ZainwestujWSiebie

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/