Uczelniana Rada Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego z nowym Przewodniczącym

Uczelniana Rada Samorządu Studentów UŁ wybrała Przewodniczącego na kadencję 2021-2023. Nowym reprezentantem Studentów UŁ, wyłonionym spośród członków Rady, został Grzegorz Gwarda - Zastępca Przewodniczącego URSS UŁ w kadencji 2019-2021, Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki oraz student III roku na kierunku Sieci komputerowe i przetwarzanie danych.

Serdecznie dziękuję za okazane mi zaufanie. Postrzegam je jako zaciągnięty dług, który będę spłacać przez kolejne 2 lata, pracując na rzecz i dla dobra całej uniwersyteckiej społeczności studenckiej

– mówi Grzegorz Gwarda.

Poza Przewodniczącym wyłoniona została również trójka Zastępców oraz Sekretarz URSS UŁ. Na funkcję Zastępcy Przewodniczącego URSS UŁ powołani zostali:

• Klaudia Górecka (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych),
  • Bartłomiej Józefowicz (Wydział Filozoficzno-Historyczny)
  • oraz Kamil Behrendt (Wydział Prawa i Administracji).

Kaję Mosińską (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) wybrano z kolei na Sekretarza URSS UŁ.

Uczelniana Rada Samorządu Studentów stanowi reprezentację ogółu Studentów UŁ, zrzeszając przedstawicieli wszystkich Wydziałów UŁ wraz z Filią UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. Kompetencje Rady sprowadzają się do delegowania przedstawicieli studentów UŁ do Uczelnianych Komisji oraz inicjowania i opiniowania projektów decyzji organów Uczelni w sprawach związanych z realizacją procesu kształcenia, wychowania bądź socjalno-bytowych studentów. Uczelniana Rada odpowiedzialna jest również za organizację Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego.

Z zarządem URSS można kontaktować się mailowo (urss@uni.lodz.pl), lub na Fb (https://www.facebook.com/urssul).