UŁ na biegowo – profesjonalne treningi dla biegaczy

Rozpoczynamy projekt "Uwolnij Energię!" i tym samym, zapraszamy wszystkich pracowników naszej uczelni na otwarte treningi biegowe z dr Piotrem Kędzią, olimpijczykiem z Aten i Pekinu. Projekt odpowiada na rosnące zainteresowanie tą formą aktywności wśród społeczności akademickiej.

 

Treningi będą odbywać się w każdy czwartek o godzinie 17:30 na świeżym powietrzu (najczęściej w Parku 3 Maja). Zapraszamy biegaczy początkujących jak i mocno zaawansowanych - program treningu dopasowany jest do różnych poziomów sprawności fizycznej.

- Zajęcia te to komplementarna dawka ruchu! Treningi rozwijają mobilność, koordynację ruchową, siłę, wytrzymałość oraz hart ducha - do udziału w treningach zachęca trener, Piotr Kędzia. Dodatkowo, uczestnicy projektu otrzymają koszulki techniczne, z logo projektu i logo UŁ.

Pierwszy trening odbędzie się 8 października br. o godz. 17:30 - spotykamy się przy wejściu do Parku 3 Maja, w pobliżu parkingu przy hali MOSiR, przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi.

Formuła treningu na otwartej przestrzeni, przy zachowaniu środków ostrożności, to całkowicie bezpieczny sposób na podniesienie wytrzymałości i kondycji psychofizycznej. Co więcej, to prosty przepis na wzmocnienie układu odpornościowego, co jest szczególnie istotne w dobie trwającej pandemii. Badania wykazują, że prawdopodobieństwo zachorowania biegaczy jest nawet o 50 procent mniejsze niż w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia.

- Bieganie stanowi cudowną pigułkę o wielu prozdrowotnych działaniach, między innymi utrzymuje zdrowy poziom sprawności mięśni, funkcjonalności układów oddechowego i krążenia oraz zapewnia niezbędny dla zdrowia psychicznego kontakt z naturą. Połykanie tej "tabletki" trzy razy w tygodniu zapewnia mi niezbędny dla zdrowia komfort fizyczny i psychiczny - tak do biegania zachęca Jerzy Skarżyński, trener biegania, trzykrotny medalista mistrzostw Polski w maratonie.

Przypominamy, że projekt "Uwolnij Energię!" otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. Społeczna Odpowiedzialność Nauki na wsparcie działań promujących sport, tj.:

  1. Realizację treningów biegowych dla pracowników UŁ: treningi będą się odbywały razw tygodniu, w wymiarze 1,5 godz., najczęściej w parku. Poprowadzi je dr Piotr Kędzia z WNoW, doświadczony trener lekkiej atletyki oraz olimpijczyk z Aten i Pekinu. Celem treningów jest podniesienie poziomu zdrowia i sprawności fizycznej pracowników oraz przygotowanie do startu w zawodach ogólnouczelnianych i imprezach rekreacyjno-amatorskich.
  2. Organizację uniwersyteckich zawodów biegowych na 75-lecie UŁ: zadanie obejmuje organizację wspólnego biegu na dystansie 5 km dla pracowników reprezentujących różne dyscypliny naukowe, studentów oraz pracowników administracyjnych z różnych jednostek organizacyjnych. Przewidziano dwie edycje biegu. Impreza biegowa będzie połączonaz przeniesionymi na rok 2021, obchodami 75-letniej rocznicy utworzenia UŁ. Celem zadania jest integracja, zdrowa rywalizacja, promocja zdrowego stylu życia, wzrost poczucia przynależności do wielkiej społeczności akademickiej oraz zwiększenie poziomu identyfikacji pracownika z uczelnią.

Realizację projektu przewidziano w okresie: od 1 października 2020 r. do 30 września 2022, a kierownikiem projektu jest dr Piotr Kędzia z Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

Zapraszamy do śledzenia grupy "Biegacze UŁ - projekt Uwolnij Energię!" (https://www.facebook.com/groups/410462392937782), funkcjonującej na Portalu Społecznościowym Facebook, na której będą pojawiały się aktualne informacje dotyczące treningów i wszelkich spraw dotyczących projektu: "Uwolnij Energię!".

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu: Piotr Kędzia (piotr.kedzia@uni.lodz.pl).


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

Redakcja: Centrum Promocji UŁ