17 listopada, 2017 r.

UŁ komentuje: Expo 2022

UŁ komentuje: Expo 2022

Źródło: UMŁ

Wyniki Expo 2022 już za nami. Łódź przegrała z Buenos Aires w głosowaniu na organizację wystawy International Expo 2022. Na polskie miasto oddano 56 głosów, a na argentyńskie 62. Wyniki komentuje w materiale dr hab. Mariusz Sokołowicz.


Tracimy potencjalne środki finansowe z budżetu państwa, które mogłyby zostać przeznaczone na infrastrukturę miasta. Tego rodzaju wydarzenie z pewnością poprawiłoby wizerunek Łodzi, wypromowało miasto w skali międzynarodowej. Jednak warto również pamiętać, że samo staranie się o Expo 2022 wytworzyło wiele pozytywnej energii wśród mieszkańców. Niewykluczone, że budżetowo Łódź mogłaby wiele stracić, ponieważ takie wydarzenia to ogromne koszty - wskazuje dr. hab. Mariusz Sokołowicz.


Głosowanie odbywało się w Paryżu podczas spotkania Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). W pierwszej turze głosowania wybrano trzy kraje: Polskę, Argentynę i USA. Przejście do kolejnego etapu gwarantowało uzyskanie dwóch trzecich głosów. W pierwszym starciu odpadły Stany Zjednoczone. Polska i Argentyna zdobyły po 46 głosów. Niestety kolejne głosowanie wypadło korzystniej dla Argentyny.Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Aplikuj o Stypendium Santander Universidades
Następna wiadomość Nowi Absolwenci VIP UŁ