19 października, 2018 r.

UŁ partnerem Festiwalu Kamera Akcja

UŁ partnerem Festiwalu Kamera Akcja

fot. Festiwal Kamera Akcja

Filmowe zmysły w tym roku będzie można nakarmić w dniach 18-21 października w Łódzkiej Szkole Filmowej. W programie Festiwalu Kamera Akcja znajduje się ponad 50 filmów, panele dyskusyjne na tematy elektryzujące branżę filmową i kinomanów. Uniwersytet Łódzki jest partnerem wydarzenia.


Solidna dawka filmowych inspiracji


Zaproszeni goście z różnych perspektyw będą dyskutować m.in. o warunkach pracy w branży filmowej, roli producenta kreatywnego, końcu tradycyjnego kina i zmianach w doświadczaniu filmu wobec nowych technologii.


Ważnym elementem programu festiwalu są case study realizatorskie. W tym roku widzowie poznają kulisy powstawania m.in. filmów: „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka” z udziałem Kuby Mikurdy, „Wyspy psów” Wesa Andersona z udziałem łódzkiego studia WJTeam/Likaon.


Gościem specjalnym festiwalu będzie Thomas Elsaesser, który spotka się z widziami przy okazji pokazu specjalnego jego filmu „The Sun Island”. Bohaterem sekcji „Filmoznawca-filmowiec” będzie natomiast wybitny polski autor zdjęć filmowych Paweł Edelman.


Nowe formy dyskutowania o kinie


Festiwal Kamera Akcja równie dobrze mógłby nosić nazwę Festiwal Dyskusji Filmowej – mówi Malwina Czajka, organizatorka. – Panele dyskusyjne to nasz znak rozpoznawczy. Poza debatami proponujemy widzom warsztaty, spotkania z gośćmi z branży czy Q&A z twórcami. Nie zapominamy też o nieformalnych rozmowach do białego rana, zapewniając widzom klub festiwalowy. W tym roku mogą liczyć oni na dwie nowości – zapowiada. Stawiając na indywidualne spotkania „w kuluarach”, organizatorzy po panelach dyskusyjnych zaproszą widzów do „Rozmowy akcji”, czyli wydzielonej strefy konsultacji z prelegentami.


Drugą nowością będą 15-minutowe, soczyste i pełne wiedzy power speeche specjalistów z branży. W tym roku tematem przewodnim będzie powiązanie biznesu z filmem. Już planujemy tematy na kolejną edycję, bo wierzymy, że naszym widzom taka forma przypadnie do gustu – tłumaczy Czajka.


Publiczność wydarzenia Biznes i film – uwolnij umysł z UŁ – power speeche branży filmowej posłuchają wystąpienia Tomasza Żygo, który opowie jak wygląda od środka działanie Stowarzyszenia Nowe Horyzonty pod kątem dystrybucji filmów artystycznych. Po wystąpieniu Michała Broniszewskiego z Akson Dystrybucja spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy studio produkujące i dystrybuujące filmy artystyczne można określać mianem podmiotu biznesowego. Wystąpienie Anny Wróblewskiej (rzeczniczki Festiwalu Filmowego w Gdyni) będzie miało charakter refleksji nad współpracą klasycznie rozumianego sektora biznesowego z festiwalami filmowymi. Monika Głowacka (kierowniczka zespołu Łódź Film Commission) opowie o wspieraniu produkcji filmowej przez instytucję kultury.


Więcej informacji -> http://www.kameraakcja.com.pl


Materiał źródłowy: Festiwal Kamera Akcja

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Doktorant UŁ nominowany do nagrody MediaTory 2018
Następna wiadomość Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce