UŁ partnerem Festiwalu Soundedit

I Am The Sound! - jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Pod takim hasłem odbędzie się kolejna już edycja Festiwalu Soundedit, będącego wyjątkowym świętem muzyki. Już 24 października tłumy miłośników muzyki przybędą na 4 dni do Łodz. Uniwersytet Łódzki jest partnerem wydarzenia.

 

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od dziewięciu lat odbywa się w Łodzi. Wydarzenie to dedykowane jest jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd - producenci muzyczni.

Soundedit to miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Polscy twórcy mają możliwość spotkania z największymi światowymi fachowcami w branży muzycznej. Dzięki wymianie doświadczeń podnoszona jest jakość działań rodzimych przedstawicieli branży muzycznej.

Marka Festiwalu Soundedit jest dobrze znana zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Dotychczas Soundedit odwiedzili legendarni producenci muzyczni, wśród których znaleźli się m.in: Brian Eno, Bill Laswell, współpracownik Paula McCartneya i basista zespołu Killing Joke - Youth, współtwórca Velvet Underground - John Cale, producent U2, Nine Inch Nails i Depeche Mode - Flood, współtwórca Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia - Eugeniusz Rudnik, Tim Simenon - producent albumu "Ultra" grupy Depeche Mode oraz Józef B. Nowakowski od trzydziestu lat odpowiedzialny za brzmienie czołowych albumów w naszym kraju.

Do końca września wszyscy pracownicy i studenci UŁ, zainteresowani tym wyjątkowym wydarzeniem, mogą pobrać zniżkowe kupony na stronie: https://kultura.uni.lodz.pl/index.php/wydarzenie/widok/2893. Dla wszystkich posiadaczy Karty Absolwenta UŁ organizatorzy przewidzieli 10% rabat.

Program wydarzenia: http://2017.soundedit.pl/program/

Materiał źródłowy: Festiwal Soundedit

Redakcja: Centrum Promocji